Достапни линкови

Скопје: Хрватска стопанска делегација во посета на Скопје


Хрватска стопанска делегација денеска ќе престојува во посета на Македонија. Делгацијата ја предводи минстерот за земјоделство Петар Чобановиќ кој ќе присуствува на отворањето на бизнис форумот во Скопје, а предвидени се и средби со минситерот за економија, Рафајловска и со вицепремиерот Јанкуловски.
XS
SM
MD
LG