Достапни линкови

Исламабад: Ајман Ал Завахири повикува на одмазда поради нападот на Црвената Џамија


Вториот човек на Ал Каеда Ајман Ал Завахири преку видео порака објавена на интернет ги повика пакистанците на побуна против претседателот Первез Мушараф во знак на одмазда поради нападот врз Црвената џамија во Исламабад. По неуспешните преговори и седум дневната криза, пакистанските безбедносни сили презедоа операција врз Црвената џамија во која беа убиени 73 милитанти, а загинаа и девет пакистански војници.
XS
SM
MD
LG