Достапни линкови

Париз: Солана и Саркози разговарале за Косово


Високиот претставник на Европската Унија Хавиер Солана кој денеска во Париз за прашањето за Косово разговараше со францускиот претседател Николас Саркози изрази надеж дека ќе биде постигнат напредок. Солана истакна дека разговорите за Косово ќе бидат продолжени меѓу членките на Советот за безбедност на ОН, вклучувајќи ја и Русија.
XS
SM
MD
LG