Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департменот ги отфрли тврдењата на Иран за докази против уапсените студенти


Американскиот Стејт Депертмент ги отфрли тврдењата на Иран дека има докази поврзани со националната безбедност на американско – иранските студенти Киан Таџбакаш и Халех Есфандиари. Иранските судски власти не дадоа објаснување за случаите на исто така американско-иранските граѓани Парназ Азима кој работи за американското Радио Фарда и мировниот активист Али Шакери.
XS
SM
MD
LG