Достапни линкови

Њујорк: Израел и Либан не ги истражиле наводите за воени злосторства


Амнести интернешнл објави дека ниту Израел ниту Либан не ги истражиле наводите за воени злосторства од конфликтот последнава година. Обвинувањето е објавено денекса на првата годишнина од отпочнувањето на војната меѓу Израел и Хезболах. Амнести го обвини Израел за бомбардирање цивилни цели во јужен Либан и Хезболах за фрлање ракети против Израел.
XS
SM
MD
LG