Достапни линкови

Скопје: СДСМ со 1900 амандамани за новиот собраниски Деловник


Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јани Макрадули денесека повторно побара да биде повлечен предлогот за новиот Деловник за работа на Собранието. СДСМ подготвил 1900 амандмани, а главните забелешки се во врска со ограничувањето на дискусиите на пратениците и употребата на албанскиот јазик. Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Влатко Ѓорчев изјави дека со поднесените амандмани, СДСМ ги кочи институциите на системот.
XS
SM
MD
LG