Достапни линкови

Техеран: Три дневна посета на Иран на делегација на Агенцијата за атомска енергија


Делегација на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија е во три-дневна посета на Иран, на разговори за нукеарната програма на Техеран. Иран, во минатиот месец се согласи да работи на така-наречениот план за акција за расчистување на некои прашања во врска со неговата нукеарна програма.
XS
SM
MD
LG