Достапни линкови

Исламабад: Акцијата во Црвената Џамија во завршна фаза


Акцијата на пакистанските сили во Црвената Џамија во Исламабад, каде што се наоѓаат вооружени екстремисти и неколку стотици заложници, се наоѓа во завршна фаза, соопштија владини извори. Во акцијата што започна вчера, досега загинале 53-ца екстремисти и 8-мина пакистански војници.
XS
SM
MD
LG