Достапни линкови

Стразбур: Португалскиот премиер ги претставува шест месечните претседавачки приоритети


Португалскиот премиер Жозе Сократес денеска пред европскиот парламент во Стразбур ќе ги представи приоритетите на претседавањето на неговата земја во ЕУ. Португалија на 1. јули дојде на чело на европското семејство и ќе ја раководи унијата до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG