Достапни линкови

Вуковар: Двајца хрватски офицери загинаа во уривање на хеликоптер МИ-8


Двајца припадници на Хрватската армија загинаа, а повеќемина се повредени, од кои двајца се наоѓаат во критична состојба , при уривање на хелихоптер МИ-8 на Хрватската армија во близина на касарна во Вуковар. Засега се уште не се знаат причините за уривањето на хелихоптерот а властите издадоа наредба за спроведување детална истрага за причините за несреќата. Воените лица се враќале од погреб на пензионираниот полковник Марко Бабиќ.
XS
SM
MD
LG