Достапни линкови

Техеран: Иранските власти откриле пет разузнавачки мрежи


Иранската новинска агенција Фарс вчера јави дека иранските власти откриле пет нови разузнавачки мрежи за кои се сомневаат дека се позврзани со западните разузнавачки служби. Повикувајки се на изјавите на владините преставници агенцијата наведува дека во вчерашната акција се уапсени 20 лица.Техеран и порано обвини дека на територијата на целата земја работат разузнавачи кои се поврзани со Соединетите Америкаснки Држави но овие обвинување не беа докажани.
XS
SM
MD
LG