Достапни линкови

Пекинг: Стотина настрадани во поплави


Околу 100 лица настрадале, а над половина милион ги напуштиле своите домови, во поплавите што ја зафатија Кина, предизвикани од силните врнежи. Илјадници војници се вклучени во спасувачките екипи.
XS
SM
MD
LG