Достапни линкови

Сухуми: Полесно повреден премиерот на грузијската сепаратистичка република Абхазија


Премиерот на грузијската сепаратистичка република Абхазија, Александар Анкваб, денеска бил полесно повреден при напад со граната врз неговиот автомобил додека патувал на работа во главниот град Сухуми. Ова е четври напад врз Анкваб откако стана премиер пред две години. Грузија ја загуби контролата врз Абхазија во 1990-та година, по војната со сепаратистите.
XS
SM
MD
LG