Достапни линкови

Тетово: Свеченост по повод заминувањето на нов контингент на АРМ во Авганистан


Во касарната Кузман Јосифовски – Питу, во Тетово, денеска се одржува свеченост по повод заминувањето на новиот контингент војници на Армијата на Македонија во мисијата ИСАФ во Авганистан. 126-те припадници на Втората механизирана пешадиска бригада, ќе бидат во составот на британските сили, кои се задолжени за обезбедување на главната команда на ИСАФ во Кабул.
XS
SM
MD
LG