Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Нисан ќе гради нова фабрика


Јапонската автомобилска компанија Нисан ќе започне со производство на нова фабрика во северозападниот руски град Санкт Петербург во 2009 година. Првиот заменик премиер на Русија, Сергеј Иванов изјави дека влезот на Нисан покажува дека Русија го добива статусот на земја со најповолна инвестициска клима.
XS
SM
MD
LG