Достапни линкови

Вашингтон: САД би се согласиле на продолжување на преговорите за Косово за шест месеци


Помошникот американскиот државен секретар за Европа и Евроазија Даниел Фрид изјави дека САД би се согласиле на продолжување на преговорите за Косово за уште шест месеци, како што предложи претседателот на Франција Никола Саркози. САД и членките на Контакт групата сметаат дека планот на Марти Ахтисари за Косово е добар за продолжување на преговорите меѓу Белград и Приштина, но ако тоа биде конкретен дијалог, рече Фрид
XS
SM
MD
LG