Достапни линкови

Свет: Избрани новите седум светски чуда


Кинескиот ѕид, Колосеумот во Рим, индискиот Таџ Махал, градот на инките Мачу Пикчу во Перу, статуата на Исус Христос во Рио Де Женеиро, античкиот град Петра во Јордан и пирамидата Чичен Ица во Мексико се избрани за нови седум светски чуда. Тие се избрани од страна на 100 милиони луѓе ширум светот што гласаа преку интернет и СМС пораки во рамките на кампањата ,,Новите седум светски чуда,,.
XS
SM
MD
LG