Достапни линкови

Тел Авив: Израел одобри ослободување на 250 палестински затвореници членови на Фатах


Изралеската влада одобри ослободување на 250 палестински затвореници, во знак на подршка на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Сите 250 затвореници се од Фатах, партијата на Абас. Палестинскиот претседател Махмуд Абас неодамна формираше нова влада, откако движењето Хамас ја презеде контролата врз Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG