Достапни линкови

Техеран: Иранскиот амбасадор во Ирак се сретнал со иранските државјани затворени во Багдад


Министерство за надворешни работи на Иран потврди дека иранскиот амбасадор во Ирак се сретнал со петмината ирански државјани, кои се наоѓаат во затвор во Багдад. Како што е соопштено, за време на средбата уапсените се изјасниле дека не се виновни и побарале да бидат ослободени. Петмината иранци беа упасени од американските сили во Ирак во текот на јануари годинава, поради сомневање дека им помагаат на ирачките бунтовници.
XS
SM
MD
LG