Достапни линкови

Тирана: Лидерите на албанските политички партии договараат конкретно име за претседател


Лидерите на албанските политички партии денеска треба да се договорат за конкретно име за Претседател на Албанија. Албанскиот претседател треба да биде избран на седница на Парламентот во недела.
XS
SM
MD
LG