Достапни линкови

Скопје: Посета на шефот на португалската дипломатија Луис Амадо


Во Македонија се очекува да пристигне шефот на португалската дипломатија Луис Амадо. Предивидени се средби со премиерот Никола Груевски, вице премирката Габриела Коневска Трајковска и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски. Португалија од 1 јули е преседавач со Европката Унија.
XS
SM
MD
LG