Достапни линкови

Газа: Судир на израелски сили со милитанти на Хамас


Изреалски сили со подршка на оклопни возила, денеска во централниот дел на Појасот Газа се судриле со милитанти на Хамас, при што 3 лица загинале, а две биле повредени, соопштија палестински извори. Израелската армија не ги коментираше ваквите информации.
XS
SM
MD
LG