Достапни линкови

Скопје: Трета ротација на македонската Армија во мисијата АЛТЕА во БиХ


Денеска се врши третата ротација на македонскиот воздухопловен контигент во мировната мисија Алтеа во Босна и Херцеговина. Министерството за одбрана соопшти дека ЕУФОР високо го цени досегашниот ангажман на хеликоптерската едница на АРМ во мисијата Алтеа.
XS
SM
MD
LG