Достапни линкови

Пјонгјанг: Вашингтон да ја напушти политиката на непријателство, повика Северна Кореа


Северна Кореја соопшти дека ке продолжи со напуштањето на нуклеарната програма само ако Вашингтон ја напушти политиката на непријателство. Корејскиот лидер Ким Јонг Ил изјави дека е подготовен за напредок во 6 партитните преговори, но весникот Родонгх Шинмун ги обвини Соединетите Држави дека предизвикуваат нова војна на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG