Достапни линкови

Гватемала: Денеска одлука за домаќинот на ЗОИ 2014


Меѓународниот олимписки комитет денеска во Гватемала ќе реши кој град ќе биде домаќин на зимските олимписки игри во 2014 година. Кандидати се рускиот Сочи, австрискиот Салцбург и јужнокорејскиот Пјеонгчанг. На состанокот ќе присуствуваат и претседателите на трите земји Владимир Путин, Хајнц Фишер и Ро Му Хјун.
XS
SM
MD
LG