Достапни линкови

Ерусалим: Ослободен репорерот на Би Би Си Алан Џонстон


Репортерот на Би Би Си Алан Џонстон е ослободен рано изутринава, 4 месеци откако беше киднапиран од милитантната група Армија на Исламот во појасот Газа. Џонстон им бил предаден на официјални претставници на Хамас.
XS
SM
MD
LG