Достапни линкови

Париз: Оштетени две празни викендици во експлозија во францускиот баскиски регион


Експлозии денеска делумно уништиле две празни викендици во францускиот баскиски регион. Против-пожарните бригади непосредно пред екплозиите добиле анонимен повик. Претходно, француската полиција уапси двајца осомничени членови на баскиската сепаратистичка група ЕТА во предградие на Париз. Вчера, француската анти-теросристичка полиција уапсила тројца припадници на ЕТА на границата со Шпанија и кај нив бил најден експлозив.
XS
SM
MD
LG