Достапни линкови

Багдад: Најмалку двајца загинати во експлозија на автомобил бомба


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 2 лица загинале, а 20-тина биле повредени при експлозија на автомобил бомба во Киркук. Јужно од Багдад бил соборен американски хеликоптер, но оти двајцата пилоти минале со полесни повреди. Американските сили соопштија и дека започнале истрага за вчерашниот воздушен напад врз позициите на бунтовниците во јужниот град Ал Диванија, при што, според локални претставници, настрадале 10-мина цивили.
XS
SM
MD
LG