Достапни линкови

Лондон: Приведен маж во врска со неуспешните терористички напади


Полицијата во Лондон соопшти дека синока е приведен еден маж во врска со неуспешните терористички напади во центарот и на аеродромот во Глазгов, отако тој бил стопиран на аердром во Автралија Со ова досега се приведени вкупно осум лица поради вмешансот и вклученост во обидите за напади со автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG