Достапни линкови

Сараево: Лајчак ја презема функцијата висок меѓународен претставник


Словачкиот дипломат Мирослав Лајчак денеска и формално ја презема функцијата Висок Меѓународен Преставник во Босна и Херцеговина. Лајчак изјави дека има намера да ја стабилизира политичката ситуација со цел земјата да напредува со реформи кон Европската Унија.
XS
SM
MD
LG