Достапни линкови

Лондон: Британската полиција трага по шестиот осомничен


Британската полиција трага по 6 тиот осомничен во врска со трите намери за терористички напади во Лондон и Глазгов. Еден од напаѓачите во Глазгов е во критична здравствена соостојба поради здобиените изгореници. Терористичка тревога во Британија и натаму е на високо ниво.
XS
SM
MD
LG