Достапни линкови

Лондон: Поп концерт по повод 10 годишнината од смртта на принцезата Дајана


По повод 10 годишнината од смртта на британската принцеза Дајана, денеска на новиот стадион Вимбли ќе биде одржан шест часовен поп концерт. Концертот е во организација на синовите на Дајана, принцовите Вилијам и Хари.
XS
SM
MD
LG