Достапни линкови

Газа: Седум палестинци загинаа при израелски воздушни напади во Појасот Газа


Седум палестинци загинале во израелските воздушни напади во Појасот Газа. Како што се соопштува цел на воздушните напади биле милитантите, а тие доаѓаат откако од Газа било извршено ракетирање врз израелски територии.
XS
SM
MD
LG