Достапни линкови

Москва: Прв вселенски хотел?


Руските стратегиски ракетни сили лансираа пробен сателит, без екипаж, за американска компанија која се обидува да развие прв вселенски хотел. Американскиот бизнисмен Роберт Бигелоу изјави дека овие тестови треба да помогнат во развој на технологија која ќе овозможи да се започне со така-наречен вселенски туризам.
XS
SM
MD
LG