Достапни линкови

Пјонгјанг: Северно корејскиот нуклеарен реактор сеуште работи


Инспекторите од меѓународната агенција за атомска енергија ја завршија посетата на реакторот во Јонг-Бјонг, Северна Кореја и според јапонските медиуми, изразиле задоволство од таа посета, но изјавиле дека реакторот сеуште работи. Ова беше прва посета на инспекторите на Северна Кореја од 2002-ра година.
XS
SM
MD
LG