Достапни линкови

Либан: Убиени шестмина исламски милитанти


Либански војници убиле шестмина исламски милитанти за време на денешната пресметка во едно село во близина на градот Триполи, јавуваат агенциите. Либанските власти велат дека селото било засолниште на припадници на Фатах кои веќе неколку недели се борат со либанската војска во палестинскиот бегалски камп во тоа подрачје.
XS
SM
MD
LG