Достапни линкови

Багдад: 25 лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад загинале дваесет и пет луѓе, а над четириесет биле повредени. Се прецизира дека нападот бил извршен во една автобуска станица и оти експлозијата зафатила десетина возила. Во меѓувреме, од подметната бомба во Басра загинале тројца британски војници.
XS
SM
MD
LG