Достапни линкови

Белград: Изјава на Коштинуца за Косово


Српскиот премиер Воислав Коштуница за весникот Политика изјави дека сега пред светската јавност се одвива нова српско американска косовска битка. Според него, оваа битка ќе покажела дали првадата ќе победи над силата. Коштуница верува дека Русија нема да дозволи во Советот за безбедност да и биде земена територија на Србија.
XS
SM
MD
LG