Достапни линкови

Камбоџа: 22 загинати во несреќа на туристички авион


Сите 22-ца патници и членови на екипажот загинале во несреќата на туристичкиот авион, кој во понеделникот се урна во џунглата во Камбоџа, соопшти портпарол на владата во Пном Пен. Во авионот имало 17 странски државјани, од кои 13 од Јужна Кореја, тројца чеси и пилотот од Русија.
XS
SM
MD
LG