Достапни линкови

Скопје: Лидерска средба за законот за јавен правобранител


Лидерите на партиите од власта и од опозицијата застапени во Собранието на Македонија на денешната средба ќе разговараат во врска со прашањето за законот за јавен обвинител. Станува збор за продолжување на минатонеделниот лидерски состанок на кој беше постигната начелна согласност за деблокирање на судските реформи. Предвидено е партиските лидери да се состанат и утре за да разговараат за докомплетирање на Судскиот совет.
XS
SM
MD
LG