Достапни линкови

Истанбул: Русија ќе ја поврати својата зона на влијание на Балканот


Рускиот претседател Владимир Путин изјави синоќа во Истанбул дека Русија ќе ја поврати својата зона на влијание на Балканот и во Црноморскиот регион. ,,Цел свет знае дека Балканот и областа на Црно Море е зона од особен интерес за нас,, изјави Путин на маргините на самитот на Црноморската економска соработка, додавајќи дека Русија ќе се врати во регионот.
XS
SM
MD
LG