Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе поддржат дополнителни разговори меѓу Косово и Србија


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави синоќа дека Вашингтон ќе ги подржи дополнителните разговори меѓу Белград и Приштина за идниот статус на Косово, но оти Србија и Косово нема повторно да бидат заедно. Решението треба да биде стабилизирачко за Балканот, а тоа значи дека Косово ќе биде независно, додаде Рајс во Париз.
XS
SM
MD
LG