Достапни линкови

Триполи: Судири меѓу либанската војска и исламските милитанти


Либанските трупи изутрината се судриле со исламските милитанти во либанскиот град Триполи. Како што се јавува, либанската армија нападнала една зграда која била користена од милитантите, по што започнала престрелка. Во судирите 12-тина војници се повредени.
XS
SM
MD
LG