Достапни линкови

Париз: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска ќе допатува во Париз каде ќе оствари средба со францускиот претседателот Николас Саркози и министрите за надворешни работи Бернард Кушнер и за одбрана Херве Морин. За време на дводневната посета на Франција, Рајс исто така ќе има средба и со либанскиот премиер Фуад Синиора, а ќе учествува и на меѓународна конференција за хуманитарната криза во Дарфур.
XS
SM
MD
LG