Достапни линкови

Вашингтон: Исклучени 1,500 компјутери поради хакерски пробив во системот


Американскиот секретаријат за одбрана соопшти дека исклучил од мрежа илјада и петстотини компјутери поради хакерски пробив во системот на Пентагон. Министерот за одбрана Роберт Гејтс изјави дека се случуваат по стотина вакви напади дневно и оти најновиот немал негативни последици врз Пентагон.
XS
SM
MD
LG