Достапни линкови

Ирак: Најмалку 13 загинати во експлозија на камион бомба


Најмалку 13 лица загинале, а 35 биле повредени кога камион бомба удрил во општинската зграда во ирачкиот град Сулејман Пек, соопшти полицијата. Од силната екплозија се урнал дел од зградата, а биле оштетени и околните куќи.
XS
SM
MD
LG