Достапни линкови

Пјонгјанг: Посета на американскиот преговарач за севено корејската нуклеарна програма


Американскиот преговарач за северно-корејската нуклеарна програма, Кристофер Хил, денеска пристигна во Пјонг Јанг. Хил изрази надеж дека ќе биде остварен напредок во договорот, постигнат на 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG