Достапни линкови

Москва: Отфрлена новата резолуција за Косово како неприфатлива


Русија ја отфрли како неприфатлива новата предлог резолуција за Косово, за која вчера постигнаа согласност САД и ЕУ. рускиот амбасадор во ОН Виталиј Чуркин изјави дека е неприфатлив предлогот за одложување на надгледуваната независност на Косово за 120 дена, додавајќи оти на Москва и одговара оној преговарачки процес кој би бил прифатен од двете страни.
XS
SM
MD
LG