Достапни линкови

Чарлстон: Деветмина пожарникари загинале при гаснење на пожар


Деветмина американски пожарникари загинале при гаснењето на пожарот во една продавница на мебел во Чарлстон, Јужна Каролина. Агенциите јавуваат дека врз нив паднал покривот на зградата која била во пламен. Ова е најголемата пожарникарска несереќа во Соединетите Држави по терористичките напади прд шест години кога во уривањето на Светскиот трговски центра во Њујорк загинаа триста и четириесет пожарникари.
XS
SM
MD
LG