Достапни линкови

Вашингтон: САД и Ирак се противат на акциите на Турција против курдските бунтовници во Ирак


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека Соединетите Држави и Ирачката влада се противат на акциите на курдските бунтовници против Турција, од територијата на Ирак. Рајс, во Вашингтон, се состана со ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари. Турција не ја исклучи можноста да интервенира доколу продолжат нападите на курдите од ирачка територија.
XS
SM
MD
LG